„COVID-19 pandemija tebekelia didelę grėsmę žmonių sveikatai ir pragyvenimo šaltiniams. Vyksta lenktynės su laiku. Kuo greičiau pasieksime tikslą paskiepyti 70 proc. suaugusiųjų Europos Sąjungoje, tuo didesnė tikimybė, kad virusą suvaldysime.
Galime pasidžiaugti, kad skiepijimas įgauna pagreitį visoje Europoje. Iki vakar valstybės narės buvo gavusios daugiau kaip 126 mln. skiepų dozių. Man malonu pranešti, kad iki šiandien ES jau panaudota 100 mln. skiepų dozių. Galime didžiuotis šiuo skaičiumi. Iš šių 100 mln. skiepų daugiau kaip ketvirtadalis – antrosios dozės. Taigi dabar pilnai paskiepyta daugiau kaip 27 mln. žmonių.
Tai gera žinia. Tačiau, kaip matome iš vakarykščio „Johnson & Johnson“ pranešimo, yra daug veiksnių, galinčių sutrikdyti planuojamo skiepų pristatymo tvarkaraštį. Todėl svarbu veikti greitai, planuoti ir, kai tik įmanoma, prisitaikyti. Visomis išgalėmis padedame platinti vakcinas, o artimiausiu metu vakcinų tiekimą dar padidinsime.
Todėl džiaugiuosi galėdama pranešti, kad pasiekėme susitarimą su „BioNTech-Pfizer“ dar paspartinti vakcinų tiekimą. Šių metų antrąjį ketvirtį, pradedant nuo balandžio, gausime 50 mln. papildomų „BioNTech-Pfizer“ vakcinų dozių. Pagal ankstesnį planą šios 50 mln. dozių turėjo atkliauti ketvirtąjį 2021 m. ketvirtį. Dabar jos mus pasieks antrąjį ketvirtį.
Iš viso per antrąjį ketvirtį gausime 250 mln. „BioNTech-Pfizer“ dozių. Šios dozės bus proporcingai paskirstytos gyventojams visose valstybėse narėse. Jos labai padės geriau įgyvendinti mūsų skiepijimo kampanijas. Norėčiau padėkoti „BioNTech-Pfizer“. Įmonė įrodė esanti patikima partnerė. Ji įvykdė savo įsipareigojimus ir paiso mūsų poreikių. Tai tiesiogiai naudinga ES piliečiams.
Vis dėlto pakalbėkime ir apie vidutinės trukmės laikotarpį. Per pirmąjį mūsų atsako į pandemiją etapą išmoktos pamokos padės mums pasiruošti ateičiai. Norėdami virusą įveikti, turime būti pasirengę. Gal kažkuriuo metu turėsime skiepyti dar intensyviau, kad imunitetą sustiprintume ir pailgintume jo trukmę. Jei atsirastų esamoms vakcinoms atsparių viruso atmainų, turėsime sukurti joms pritaikytas vakcinas. Jas turėsime sukurti kuo anksčiau ir pagaminti pakankamą jų kiekį. Todėl turime sutelkti dėmesį į technologijas, kurios įrodė savo vertę. Puikus pavyzdys – iRNR vakcinos.
Turėdami visa tai omeny pradedame derybas su „BioNTech-Pfizer“ dėl trečiosios sutarties. Pagal šią sutartį per 2021–2023 m. turėtų būti pateikta 1,8 mlrd. vakcinos dozių. Be to, ne tik vakcinos, bet ir visos pagrindinės jų sudedamosios dalys bus gaminamos ES.
Pradedamos derybos – dar vienas svarbus žingsnis mūsų kovoje su pandemija. Tikimės šias derybas labai greitai sėkmingai užbaigti. Galbūt po to seks kitos sutartys, su kitomis bendrovėmis. Mes visi drauge kovojame su pandemija. Ir visi drauge šią kovą laimėsime.“
Ryšių su žiniasklaida grupė