Sveikatos apsaugos ministras apsisprendė dėl Šiaulių ligoninės vadovo

Sveikatos apsaugos ministras priėmė sprendimą pradėti  Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovo Remigijaus Mažeikos atšaukimo iš pareigų procedūrą.

Gegužės mėnesį buvo sudaryta komisija dėl R. Mažeikos galimo darbo pareigų pažeidimo tyrimo. Išvada ministrui pateikta trečiadienį, birželio 23 d. 

Komisija pateikė siūlymą pripažinti R. Mažeikos darbo pareigų pažeidimus. Įvertinusi visą informaciją, susijusią su ligoninės vadovo veikla, siūlė svarstyti jo atšaukimą iš direktoriaus pareigų dėl prarasto pasitikėjimo. 

R. Mažeikos elgesys, susijęs su darbo pareigų atlikimu, sumenkino Respublikinės Šiaulių ligoninės reputaciją, sukėlė tiek dirbančiųjų darbuotojų, tiek ir visuomenėje nepasitikėjimą įstaigos veikla. 

Komisija nustatė, kad ligoninės direktorius padarė darbo pareigų pažeidimus, neužtikrindamas ir netinkamai kontroliuodamas ligoninės vidinius procesus, neužtikrindamas nediskriminacinės darbo aplinkos darbuotojams, neužkirsdamas kelio nesaugiam psichosocialiniam klimatui formuotis, toleruodamas ir nesiimdamas efektyvių priemonių psichosocialiniam klimato gerinimui. 

Taip pat komisija atkreipė dėmesį, kad Sveikatos apsaugos ministerija gavo informaciją iš Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento, kad Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Centrinėje tyrimų valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų, susijusių su viešaisiais pirkimais sveikatos apsaugos sektoriuje. Šiame tyrime įtariamuoju patrauktas VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Ligoninės direktorius į darbą priimamas viešo konkurso būdu penkeriems metams. Darbo sutartį su gydymo įstaigos direktoriumi sudaro ir nutraukia sveikatos apsaugos ministras. R. Mažeika bus supažindintas su tyrimo išvada. Atšaukimo procedūra turi pasibaigti liepos 9 d.

SAM Spaudos tarnyba