Kyjive apsilankė ir sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys

Ministras ADulkys lankesi Kijeve (8).jpeg

„Mes niekada nepavargsime, padėdami ir palaikydami Ukrainą! Būsime vieningi su Ukraina tol, kol reikės – iki pergalės!“ – pabrėžė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, šiomis dienomis lankydamasis karo purtomos Ukrainos sostinėje Kyjive, kad asmeniškai išreikštų paramą Ukrainos žmonėms, pacientams ir gydytojams. A. Dulkys yra pirmasis užsienio valstybės sveikatos apsaugos ministras, apsilankęs karo nuniokotoje Ukrainoje.

Vizito metu ministras A. Dulkys susitiko su Ukrainos sveikatos ministru Viktoru Liaško, apžiūrėjo sveikatos priežiūros įstaigas, kurioje teikiama pagalba karo metu sužeistiems vaikams ir civiliams suaugusiesiems gyventojams, bendravo su ligoninių personalu ir pacientais. Taip pat ministras aplankė skubios pagalbos punktą, kur susitiko su ten dirbančiais paramedikais.

Ministras A. Dulkys griežtai pasmerkė Rusijos tęsiamą itin žiaurų ir cinišką beatodairišką civilių, ligoninių apšaudymą ir greitosios pagalbos automobilių apšaudymą. Pasak ministro, šie veiksmai privedė prie humanitarinės katastrofos, už kurią atsakomybė tenka Rusijai.

Jo teigimu, agresorius klysta, siekdamas per spaudimą sveikatos sistemai destabilizuoti visuomenę.

„Beveik dvejus metus kovojame su koronavirusu ir dažnai girdime, kad mūsų sveikatos sistemos yra išsekusios. Bet šiuo metu matome, kiek daug agresijos virusas jau sunaikino Ukrainoje ir pasaulyje vos per vieną mėnesį“, – sakė A. Dulkys, dar kartą užtikrindamas Lietuvos ryžtą ir gerą valią kovoti „su visų rūšių virusais“.

Balandžio 1 d. Lietuvos sveikatos apsaugos ministro darbotvarkėje – dvišalis susitikimas su Lenkijos sveikatos apsaugos ministru Adamu Niedzielskiu Varšuvoje.

SAM Spaudos tarnyba