EK siūlo skirti papildomus 142 mln. eurų Lietuvai pagal priemonę SURE (tai pagalba COVID-19 krizei įveikti)

Europos Komisija pateikė ES Tarybai pasiūlymą dėl sprendimo Lietuvai pagal priemonę SURE skirti papildomą 142 mln. eurų finansinę paramą. Su šia suma bendra parama Lietuvai siektų 1,1 mlrd. eurų.

ES Tarybai pritarus pasiūlymui, finansinė parama bus teikiama kaip palankiomis sąlygomis teikiamos paskolos. Paskola Lietuvai padės finansuoti 2021 m. patirtas išlaidas, susijusias su dviem darbo užmokesčio subsidijavimo schemomis; viena iš jų veikia kaip reaguojant į pandemiją įdiegta sutrumpinto darbo laiko tvarka.

Šiomis priemonėmis buvo sprendžiamas sunkus socialinis ir ekonominis COVID-19 krizės poveikis. Prie ES Tarybos 2020 m. jau patvirtintos paramos papildomos SURE paramos šiuo metu yra paprašiusios devynios valstybės narės: Belgija, Kipras, Graikija, Latvija, Lietuva, Malta, Vengrija, Bulgarija ir Kroatija. SURE yra itin svarbi visapusiškos ES darbo vietų ir darbuotojų apsaugos reaguojant į koronaviruso pandemiją strategijos dalis. Jei šiandienos pasiūlymas bus priimtas, bendra finansinė parama pagal priemonę SURE sudarys 94,5 mlrd. eurų. Europos Komisija pagal priemonę SURE jau išmokėjo 91,8 mlrd. eurų 19-ai valstybių narių ir tikisi likusias skolinimosi operacijas atlikti artimiausiais mėnesiais. Pagal priemonę SURE vis dar galima skirti 5,5 mlrd. eurų galimiems būsimiems prašymams.

Ryšių su žiniasklaida grupė