Ligonių kasos primena, kada už dantų gydymą mokėti nereikia

Ligonių kasos sulaukia gyventojų paklausimų dėl vaikams skirtų odontologinių paslaugų bei odontologinių medžiagų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). 

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms pirmines odontologines sveikatos priežiūros paslaugas apmoka ligonių kasos. Svarbu, kad būtų kreipiamasi į sveikatos priežiūros įstaigas, sudariusias sutartį su TLK dėl šių paslaugų teikimo. Antraip už suteiktas paslaugas reikės mokėti įstaigos nustatytomis kainomis.

Žinotina, kad vaikams ir asmenims iki 24 metų, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose bei socialiai remtiniems asmenims, gydantis dantis poliklinikoje, kurioje jie yra prisirašę, mokėti nereikia nei už pirmines odontologines paslaugas, nei už plombines ar kitas odontologines medžiagas. 

Tuo tarpu vyresniems nei 24 metų apdraustiesiems, gydantis dantis poliklinikoje, kurioje jie yra prisirašę, ligonių kasos sumoka tik už gydytojo darbą. Už vaistus, odontologines ir kitas medžiagas, sunaudotas odontologinės priežiūros paslaugoms teikti, vienkartines priemones reikia susimokėti patiems, atsižvelgiant į sunaudotų medžiagų, priemonių kiekį ir jų įsigijimo kainas. 

Tais atvejais, jei pacientai, turintys teisę į nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, savo iniciatyva ar gydytojo parekomenduoti pasirinks brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras, jų faktinių kainų ir bazinių kainų skirtumą turės apmokėti patys.

Pernai Klaipėdos TLK gydymo įstaigoms už jų suteiktas pirmines odontologines paslaugas iš PSDF sumokėjo 7,7 mln. eurų, o nuo šių metų pradžios – 5,6 mln. eurų.

Sveikatos priežiūros įstaigas, kurios yra sudariusios sutartis su TLK dėl minėtų paslaugų teikimo visoje Lietuvoje, galite rasti čia.

(Pexels nuotr.)

Klaipėdos teritorinės ligonių kasos informacija