Krūties vėžys – dažniausiai diagnozuojamas vėžio tipas, kurio diagnozę kiekvienais metais išgirsta apie du milijonus moterų visame pasaulyje. Šiuo metu taikomi krūties vėžio diagnostikos metodai turi tam tikrų trūkumų – jonizuojančių spinduliuočių poveikį, dideles išlaidas ir nemažą klaidingai teigiamų rezultatų skaičių. Todėl Kauno klinikos, kaip klinikinis partneris, įsitraukė į projektą „ThermoBreast“, kurio tikslas – išbandyti naują, nekenksmingą ir bekontaktę krūtų ištyrimo technologiją – krūtų termografiją, kuria galima atlikti krūtų patikrą visų amžiaus grupių moterims.
„ThermoBreast“ apjungia naujas, labai jautrias ir prieinamas infraraudonųjų spindulių kameras, galinčias aptikti iki 0,02 °C temperatūros skirtumus, ir neseniai sukurtą „ThermoMind LTD“ dirbtinį intelektą (DI). „Šios priemonės kartu leidžia efektyviai analizuoti dinaminius šilumos modelius ir aptikti kraujagyslių anomalijas, sukeltas piktybinių navikų“, – pasakoja projekte dalyvaujanti gydytoja Erika Korobeinikova, Kauno klinikų Onkologijos ir hematologijos klinikos gydytoja onkologė radioterapeutė.
Gyd. E. Korobeinikova
Naujas tyrimo metodas – unikali galimybė išnaudoti dinaminės termografijos potencialą kartu su pažangia DI analize krūties vėžio diagnostikai. „Šią visiškai nekenksmingą, bekontaktę technologiją ateityje norima naudoti krūties vėžio patikros programose milijonams moterų Europoje ir už jos ribų. Taip pat tikimasi, jog šis prietaisas pagerins pacientų, kuriems jau nustatytas krūties vėžys, stebėjimo galimybes“, – apie naujas išbandomas diagnostikos galimybes pasakoja gydytoja onkologė radioterapeutė.
Kauno klinikos „ThermoBreast“ projekte yra klinikinis partneris, padėsiantis įgyvendinti projekto keliamus tikslus. „Onkologijos ir hematologijos bei Radiologijos klinikų tyrėjai šiame centre į diagnostikos klinikinį tyrimą numato įtraukti apie tris tūkstančius profilaktiškai krūtis besitikrinančių ar krūties vėžiu sergančių moterų trijų metų laikotarpiu, – sako E. Korobeinikova. – Tai bus didelis indėlis siekiant įgyvendinti „ThermoBreast“ projekto tikslus bei norint įdiegti naują technologiją į klinikinę praktiką.“
Kauno Klinikos priklauso 16 partnerių konsorciumui ir kartu su tokiais pasaulyje pripažintais vėžio centrais kaip Heidelbergo universiteto ligoninė (Vokietija), Gustave Roussy ligoninė (Prancūzija), MD Anderson vėžio centras (JAV) ir kt., prisidės prie ES vėžio misijos ir kovos su vėžiu plano, reikšmingai pagerindami krūties vėžio prevenciją, diagnostiką ir stebėseną. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų finansavimo programos „Europos Horizontas“ lėšomis.
Kauno klinikų informacija ir nuotrauka