Kelios minutės, skirtos kraujo donorystei, gali padovanoti gyvenimą!

Sausio pabaigoje iškilmingoje Kauno klinikų Kraujo centro donorų pagerbimo šventėje įteikti 77 Lietuvos nusipelniusiojo donoro pažymėjimai ir suteikti 28 Garbės donoro vardai. Tarp pastarųjų – ir Gediminas Vasiliauskas, Kauno klinikų Pulmonologijos klinikos gydytojas pulmonologas. Jis kraujo paaukojo daugiau nei 50 kartų ir savo pavyzdžiu įkvėpė ne vieną kolegą.

Gyd. G. Vasiliauskas

„Kad ir kaip sparčiai pirmyn žengia medicina, kraujo neturime kuo pakeisti. Aukodami kraujo prisidedame prie kitų sveikimo – tiek šeimos narių ar draugų, tiek ir visai nepažįstamų žmonių“, – apie kraujo donorystės svarbą kalba G. Vasiliauskas.

Savo kasdieniame darbe gydytojas pulmonologas tiesiogiai susiduria su kraujo poreikiu. Pasak jo, tai dar labiau paskatina prisidėti prie kraujo donorystės. „Dažnai dirbu su onkologinėmis ligomis sergančiais pacientais ir matau, kaip ši liga juos nualina. Kraujo perpylimai šiems pacientams padeda jaustis geriau ir suteikia jėgų​ atlaikyti sunkų gydymą“, – pastebi gydytojas pulmonologas.

Dr. Diana Remeikienė, Kauno klinikų Kraujo centro vadovė, pastebi, kad donorinio kraujo ligoninėje reikia nuolat, kad būtų užtikrintas įvairių ir sudėtingų procedūrų atlikimas. „Per metus  Kauno klinikose atliekama daugiau nei 70 tūkst. chirurginių intervencijų ir dėka donorų, jos gali sėkmingai vykti, – teigia dr. D. Remeikienė. – Donorų kraujas reikalingas ne tik operacijų metu – jo nedelsiant reikia pacientams po sunkių traumų, nudegimų, gimdyvėms, naujagimiams, pacientams, sergantiems onkologinėmis, hematologinėmis, gastroenterologinėmis bei kitomis ligomis.“

G. Vasiliauskas ragina, visus galinčius rasti savo skubančiame gyvenime kelias minutes kraujo donorystei. „Šios kelios minutės kitam žmogui gali suteikti visą gyvenimą“, – sako jis.

Moderniausius standartus atitinkantis Kauno klinikų Kraujo centras veiklą pradėjo prieš beveik 12 metų. Jis įrengtas taip, kad kraujo donorystės procesas ligoninėje vyktų patogiai ir saugiai.

Kauno klinikų informacija ir nuotraukos