Kaip teigia Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato generalinė direktorė Paola Testori Coggi: ..Norėčiau paskatinti laikytis požiūrio, kad žmogaus sveikatą senatvėje lemia visas jo gyvenimas. Tai svarbiausia ES sveikatos strategijos „Kartu sveikatos labui“, kuria siekiama, kad žmonės kuo ilgiau būtų sveiki ir džiaugtųsi gyvenimu, mintis".
Dėl menko gimstamumo ir ilgėjančios vidutinės gyvenimo trukmės Europos visuomenė senėja. Šiai tendencijai stiprėjant mūsų visuomenė keisis. Numatyti, kaip prisitaikyti prie šių pokyčių, būtina jau dabar. Be kita ko, reikia išnagrinėti galimybes padidinti finansinį sveikatos sistemų tvarumą. Vienas aiškus būdas – daugiau investuoti į prevenciją ir akcentuoti sveiko gyvenimo būdo privalumus. Naujų technologijų naudojimas prevencijai – daug galimybių teikianti sritis.
ES ėmėsi veiksmų, kad vyresnio amžiaus žmonių sveikata būtų geresnė. Dėmesį sutelkėme į veiklą, kuria skatinamos inovacijos ir siekiama pažangos e. sveikatos, sveikatos technologijų vertinimo, nuotolinės medicinos, prie konkretaus paciento poreikių pritaikytos medicinos ir kitose srityse. Vienas iš pavyzdžių – mūsų darbas neurodegeneracinių ligų, pvz., Alzheimerio, srityje. Stengdamiesi kuo greičiau rasti šios ligos gydymo būdą, telkiame visos Europos išteklius ir patirtį.
Jei vyresnio amžiaus žmonės ilgiau išliks geros sveikatos, galės džiaugtis geresne gyvenimo kokybe, būti savarankiškesni, padidės tikimybė ilgiau išlikti fiziškai ir socialiai aktyviems.
Manau, kad gyvename labai įdomiu metu, kai dėl technologijų, mokslinių tyrimų ir inovacijų atsiranda naujų galimybių iš esmės keisti sveikatos sistemas. Tačiau turime iš esmės pakeisti ir savo nuomonę apie senėjimą. Europos Komisija 2012-uosius paskelbė aktyvaus senėjimo metais. Raginu visus šio straipsnio skaitytojus pasinaudoti proga įsitraukti į tais metais planuojamą veiklą.