Spaudos konferencija tema „Smurtas prieš moteris darbe…Pasikalbėkime!“

Spalio 7 d. 11 val. BNS spaudos centre (Jogailos g. 9/1) Valstybinis psichikos sveikatos centras (VPSC) rengia spaudos konferenciją, skirtą tarptautinio projekto „Smurtas prieš moteris darbe… Pasikalbėkime!“ baigiamajam aptarimui. Dalyvaus: Alessia Faravelli – projekto koordinatorė iš Mental Health Europe organizacijos, Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Teisės ir personalo departamento direktoriaus pavaduotojas Danius Rumskas ir Valstybinio psichikos sveikatos centro specialistė Jurgita Sajevičienė.


Projektas vyko 2 metus 8 Europos šalyse su skirtingu smurto prieš moteris paplitimu: Lietuvoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Austrijoje, Graikijoje, Kipre, Latvijoje ir Ispanijoje.

Daugelis tyrimų rodo, kad moterims darbo vietose gresia rimtas smurto pavojus. Europos fondo gyvenimo ir darbo sąlygoms gerinti tyrimų ataskaitoje pažymima, kad apklausus 31 Europos šalį, tarp jų 27 ES valstybes nares, paaiškėjo, jog dirbančioms moterims gresia gerokai didesnė tikimybė patirti patyčias darbo vietoje, nei jų bendradarbiams vyrams. Nacionalinės apklausos parodė, kad nuo 40 iki 90 procentų apklaustųjų moterų per savo darbo laikotarpį patyrė bent vieną smurto ir priekabiavimo atvejį. Smurtas ir priekabiavimas tebėra tie „paslėpti reiškiniai“, kuriuos sunku suprasti, todėl apie daugelį rimtų smurto ir priekabiavimo atvejų tiesiog nepranešama arba juos sunku atpažinti.

 

Valstybinis psichikos sveikatos centras išleido rekomendacijas, kuriose patariama, kaip atpažinti seksualinį priekabiavimą, kur kreiptis pagalbos ir kaip apsisaugoti nuo galimos psichologinės žalos. Be to, nurodyta, kokių priemonių turėtų imtis darbdavys, norėdamas suteikti savo darbuotojams pakankamai žinių apie patyčias, priekabiavimą ir smurtą, taip pat apie smurto darbo vietose pasekmes (psichines ar/ir psichologines).

 

Konferencijos dalyviai pirmieji turės galimybę gauti mokomąją priemonę ir sužinoti kaip atpažinti smurtą ir priekabiavimą darbo vietoje ir kaip šias problemas spręsti. Ši mokomoji priemonė bus naudinga ne tik dirbančioms moterims, bet ir darbdaviams.

 

Projekto partneriai Lietuvoje:
Moterų informacijos centras
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos moterų centras
Interneto dienraštis Bernardinai.lt
Portalas besilaukiančioms ir esančioms mamoms Mama.lt
Šiuolaikiškas portalas moteriai Eli.lt
VŠĮ ,,Moters pagalba moteriai"

 

Daugiau informacijos apie projektą rasite internetinėje svetainėje www.vpsc.lt .
Janina Utkuvienė
Valstybinio psichikos sveikatos centro
Informacijos ir ryšių skyriaus vedėja
Tel. 267 03 32
janina@vpsc.lt