Kasdien gydytojai išrašo antibiotikus empiriniu būdu, t. y. pagal žinomus dažniausius vienos ar kitos ligos sukėlėjus. Vis dėlto kartais šie spėjimai nepasitvirtina ir užtrunka dar kelias dienas ar net savaites, kol parenkamas tinkamas gydymas duoda rezultatų. Tuo metu pacientai vartoja neefektyvius vaistus, kartu didinančius atsparumo antibiotikams problemą.
Šią problemą padėtų spręsti aparatas PLEX-ID universal biosensor, identifikuojantis visas bakterijas, virusus ir grybus, sukeliančius žmogui būdingas infekcijas. Kompanijos „Abbott“ sukurtas aparatas sujungia du skirtingus sukėlėjų atpažinimo metodus: iš seilių ar kraujo mėginių išskiriama mikrobų genetinė medžiaga, kurios DNR regionai yra nukopijuojami polimerazės grandininės reakcijos (PGR) būdu, tada šie DNR segmentai praleidžiami per itin jautrų spektrometrinį įrenginį. Aparatas, suskaičiavęs DNR segmentus sudarančių nukleorūgščių kiekius, gali atpažinti, kokiam sukėlėjui ši DNR būdinga ir ar ji yra nauja, ar mutavusi.
„PLEX-ID“ naudojamas jau keletą metų: 2003 m. ankstyvoji jo versija padėjo atpažinti SARS sukeliantį koronavirusą, o, praėjus šešeriems metams, nustatyti pirmuosius H1N1 kiaulių gripą sukeliančio viruso atvejus JAV. Šiuo metu egzistuojanti aparato versija leidžia identifikuoti sukėlėją per 8 valandas. Vis dėlto jo kūrėjai žada, kad laiką iki atsakymo gavimo bus įmanoma sutrumpinti iki 5 valandų, o tai padės gydytojams sulaukti tikslios diagnozės ir tik tuomet skirti adekvatų gydymą.