Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikos (Architektų g. 77) administracijos mokymų salėje vyko Lietuvos vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos gydytojų draugijos organizuojama mokslinė-praktinė konferencija „Vaikų intensyviosios terapijos aktualijos“, į kurią susirinko vaikų intensyviosios terapijos gydytojai, gydytojai anesteziologai-reanimatologai bei visų kitų specialybių vaikų gydytojai iš Šiaulių bei apskrities gydymo įstaigų.
Lietuvos vaikų reanimacijos ir intensyviosios terapijos gydytojų draugijos pirmininkė doc. Virginija Žilinskaitė pradėjo konferenciją dalyvių sveikinimu.
Konferencijos dalyvius sveikino ir Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius. Pasak ligoninės vadovo, kai sveikatos netenkama vaikystėje – šimteriopai sunkiau. Todėl ypač turi būti vertinami žmonės, kurie sunkiai sergančiuosius prikelia gyventi. Tam reikalingas ne tik profesionalumas, labai gilios žinios, bet ir nuolatinis tobulėjimas.
Direktorius ypač dėkojo Moters ir vaiko klinikos Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus, vadovaujamo Valerijaus Lapšino, kolektyvui už atsakingą ir pareigingą darbą.
„Linkiu, kad ši konferencija būtų dar vienas žingsnis tobulėjimo link“, – linkėjo gydymo įstaigos vadovas konferencijos dalyviams.
Konferencijoje žymūs vaikų intensyviosios terapijos specialistai iš Vilniaus, Kauno, Alytaus skaitė pranešimus aktualiausiomis vaikų intensyviosios terapijos temomis.
Lietuvos sveikatos mokslų Universiteto Kauno klinikų vaikų intensyviosios terapijos gydytojas Tomas Kondrotas perskaitė pranešimą apie gaivinimo nuorodų pakeitimo gaires bei pasidalino naujovėmis iš Europos gaivinimo tarybos konferencijos Ispanijoje. Pasak mediko, medicinos mokslas tobulėja labai sparčiai, tačiau atgaivinti pasiseka ne kiekvieną. Pasaulyje per metus skaičiuojama per 350 tūkst. nesėkmingų gaivinimų. Kasdien pasaulyje registruojama apie 1000 nesėkmingų gaivinimų, kai medikai buvo bejėgiai.
Nors gaivinimui pagrindinis mechaninis įrankis yra rankos, kurios, pasak mediko, visada yra šalia, kuriamos ir naujos technologijos, kurios buvo demonstruojamos konferencijos dalyviams.
Kauno vaikų ligų klinikų doc. Dovilė Grinkevičiūtė skaitė pranešimą „Galvos smegenų patologijos intensyviosios terapijos naujienos“. Kauno Anesteziologijos klinikos anesteziologė-reanimatologė Birutė Petraitienė perskaitė pranešimą „Echoskopinio tyrimo panaudojimas vaikų intensyviosios terapijos gydytojo darbe“. Kalbėta ir apie Kavasakio sindromą bei kitomis vaikų intensyviosios terapijos aktualijomis.
Kauno klinikų Vaikų intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas Vaidotas Gurskis aptarė kvėpavimo problemas, glikemijos kontrolę bei kitas VIT aktualijas.
Daug dėmesio konferencijos dalyviai skyrė įspūdžiams iš 7-ojo Pasaulio vaikų intensyviosios terapijos ir kritinės medicinos kongreso, vykusio Stambule 2014, kuriame dalyvavo ne vienas šios konferencijos dalyvis ir skaitė pranešimus.
Zita Katkienė, Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistė
Z. Katkienės nuotr. – Kauno klinikų intensyviosios terapijos gydytojas Tomas Kondrotas nagrinėjo ir nesėkmingų gaivinimų priežastis