Nuo 2007-ųjų metų Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos vykdė projektą, sukūrusį sistemą, suteiksiančią efektyviausią įmanomą pagalbą pacientams, gyvenantiems net ir atokesnėse šalies vietose. Išskirtinio projekto dėka tikimasi ženkliai sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų.
Minint Pasaulinę širdies dieną LSMU ligoninėje Kauno klinikose surengta spaudos konferencija, kurioje pristatytas per septynerius metus šalyje padarytas progresas, kovojant su širdies ir kraujagyslių ligomis.
„Šiuo projektu buvo siekiama mažinti Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų, modernizuojant ir optimizuojant sveikatos priežiūros sistemos infrastruktūrą bei teikiamas paslaugas. Laiku suteikta efektyvi medicinos pagalba pagerina gyventojų sveikatą, po gydymo pacientas greičiau grįžta į darbą ir šeimą, mažėja neįgalumo tikimybė,“ – kalbėdamas apie išskirtinį projektą, pabrėžė LSMU ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos vadovas, profesorius habil. dr. Remigijus Žaliūnas.
Vakarų Lietuva, anot jo, buvo pasirinkta todėl, kad yra toliausiai nuo didžiųjų medicinos centrų – Vilniaus ir Kauno. Šio regiono gyventojams dabar teikiama visa reikalinga kardiologinė pagalba.
Pasak Lietuvos kardiologų draugijos prezidento, LSMU Kardiologijos klinikos profesoriaus Rimvydo Šlapiko, Lietuvos specialistai žengia koja kojon su kolegomis Vakaruose. Užsienio kolegos lietuvius aprūpino gydymo metodikomis, o Lietuvos kardiologų draugija kartu su universiteto bendruomene šias žinias ir naujausias gydymo koncepcijas skleidžia tarp kardiologų ir šeimos gydytojų.
„Todėl šiandien pacientams, sergantiems ūminiu miokardo infarktu, visoje Lietuvoje suteikiama geriausia galima pagalba“, – pabrėžė profesorius.
Konferencijoje kalbėjusieji LSMU Kardiologijos klinikos docentė, Kauno klinikų gydytoja kardiologė dr. Gintarė Šakalytė ir Kauno klinikų generalinis direktorius, profesorius habil. dr. Renaldas Jurkevičius pasidžiaugė, kad nors projekto idėjų įgyvendinimas buvo išties didelis iššūkis, dabar jau galima matyti ir vertinti, kad jo nauda šalies gyventojams ir visai Lietuvos medicinai – neįkainojama.
Apie projektą
Projekto „Vidurio ir Vakarų Lietuvos gyventojų sergamumo ir mirtingumo nuo širdies ir kraujagyslių ligų mažinimas, modernizuojant ir optimizuojant sveikatos priežiūros sistemos infrastruktūrą bei teikiamas paslaugas“ informacija:
143 pirminės sveikatos priežiūros įstaigos aprūpintos elektrokardiografais (viso 253 vnt.).
Dauguma regioninių ligoninių aprūpintos veloergometrais ir echokardioskopais.
LSMUK Kauno klinikose duris atvėrė naujas 3 tūkst. kv. metrų ploto Radiologinės diagnostikos centras, kuriame veikia pirmasis Lietuvoje pozitronų emisijos tomografas, naujos kartos 320 pjūvių kompiuterinis tomografas bei magnetinio rezonanso tomografijos aparatas.
Reanimacinių lovų komplektais aprūpintos 19 šalies gydymo įstaigų, o Kėdainių ligoninei nupirkta reanimacinė lova kartu su defibriliatoriumi ir gyvybinių funkcijų stebėjimo monitoriumi.
LSMUL Kauno klinikos, VU ligoninė Santariškių klinikos, Regioninė Šiaulių ligoninė ir regioninė Panevėžio ligoninė aprūpintos angiografijos aparatais.
Renovuoti LSMUL Kauno klinikų bei Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos Kardiologijos intensyviosios terapijos skyriai.
emedicina.lt inf.