Sunkių ligų gydymo arsenalas pasipildo naujais vaistais ir technologijomis

Kaune tris dienas vyko tradicinis Baltijos šalių neurologų kongresas „Balcone 2018“, kurį organizavo LSMU, Vilniaus universitetas ir Lietuvos neurologų asociacija (organizacinio komiteto nariai – prof. D. Rastenytė, prof. D. Jatužis, doc. V. Matijošaitis, dr. A. Vilionskis, dr. K. Bareikis, doc. R. Balnytė). Jame dalyvavo beveik 600 gydytojų neurologų, mokslininkų ir šios medicinos srities tyrinėtojų iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos, skaityti pranešimų atvyko lektorių iš Vokietijos, Belgijos, Čekijos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Portugalijos, Norvegijos, Lenkijos, Islandijos, Danijos, Ukrainos, JAV, Gruzijos, Italijos, Kroatijos, Suomijos, Jungtinės Karalystės. Tarp lektorių ir buvęs Europos kardiologų draugijos prezidentas profesorius Fausto J. Pinto iš Lisabonos, Uwe Walter iš Vokietijos (transkranijinės smegenų sonografijos taikymas neurologijoje), Eva Hubala Havrdova iš Čekijos (agresyvios išsėtinės sklerozės gydymas siekiant NEDA tikslų), Torbjorn Tomson iš Švedijos (epilepsijos farmakoterapija), Evija Miglane iš Rygos (lakūninio insulto gydymo naujovės), Mark Braschinsky iš Estijos (migrena, galvos skausmas), Rigmor Jensen iš Danijos (tipiškas ir atipiškas galvos skausmas), Luca Prosperini iš Italijos (išsėtinės sklerozės imunomoduliacinė terapija), Dietger Niederwieser iš Vokietijos (kamieninių ląstelių terapija neurologijoje), Volodymyr Smolanka iš Ukrainos (trišakio nervo neuralgija) ir kt.

 

Lietuvos neurologų reprezentuojama tarptautinio kongreso geografija keliskart pranoko Baltijos regioną

Kaip teigė vienas kongreso organizatorių Lietuvos neurologų asociacijos prezidentas, Vilniaus universiteto Neurologijos klinikos vedėjas prof. Dalius Jatužis, apie pusė pranešėjų atvažiavo iš užsienio šalių, taigi reprezentuojama renginio geografija keliskart pranoko Baltijos regioną.

Svarbių ir intriguojančių pranešimų, remdamiesi savo ir kolegų kasdiene praktika, Lietuvoje ir užsienio šalyse atliktais moksliniais tyrimais, Kongrese dalijosi: Dalius Jatužis (paviršinės smilkinio arterijos tyrimai), Rasa Kizlaitienė (sergančiųjų išsėtine skleroze stebėjimas ir registras Lietuvoje), Kristina Ryliškienė (lėtinis kasdienis galvos skausmas), Daiva Rastenytė (standartizuotas neurologinės insultu sergančio paciento būklės vertinimas), Antanas Vaitkus (nedominantinio smegenų pusrutulio insultas), Rūta Mameniškienė (pagyvenusių žmonių epilepsija), Arūnas Ščiupokas (skausmas neurologijoje: iššūkiai gydytojui), Gintaras Kaubrys (Alzheimerio ligos rizikos veiksniai), Dalia Mickevičienė (išsėtinė sklerozė ir gretutinės ligos), Diana Obelienienė (Tarptautinė galvos skausmo klasifikacija), Aleksandras Vilionskis (vaizdo kompiuteriniai tyrimai neurologijoje ir jų panaudojimas reperfuzinės terapijos atrankai), Evelina Pajėdienė (miego tyrimų praktiniai aspektai) ir kt.

Kongreso sesijose ir diskusijose aptartos svarbiausios klinikinės ir mokslinės fundamentinės neurologijos temos, ligos ir patologinės būklės, su kuriomis kasdieniame darbe susiduria ne tik neurologai, bet ir bendrosios praktikos ir kitų specialybių gydytojai: tai galvos skausmas, miego sutrikimai, išsėtinė sklerozė, epilepsija, miopatijos, smegenų kraujotakos ligos ir insultas, neuropatijos, Parkinsono liga, skausmo malšinimas ir skausmo medicinos naujovės, neurochirurgijos problematika, invazinė neurologija ir kt.