2007 metų lapkričio 6-7 dienomis Portugalijai priklausančios Madeiros salos pagrindiniame mieste Funšalyje vyko Europos Sąjungos valstybių narių Vaistų agentūrų vadovų 51-asis susirinkimas. Nuo 2007 metų liepos 1 d. iki gruodžio 31 d. Europos Sąjungos Tarybai pirmininkauja Portugalija, todėl tokie susirinkimai vyksta pirmininkaujančioje šalyje. Europos vaistų kontrolės tinkle kaip nacionalinė vaistinius preparatus bei sveikatos apsaugai skirtus produktus kontroliuojanti institucija Portugalijoje yra INFARMED.
Europos Sąjungos valstybių narių Vaistų agentūrų vadovų susirinkimai vyksta 4 kartus per metus. Juose taip pat dalyvauja atstovai iš Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių (Islandijos, Lichtenšteino ir Norvegijos), Europos Komisijos bei Europos vaistų agentūros (EMEA).
Susirinkime bei pokalbiuose be vaistų agentūrų vadovų taip pat dalyvavo kartu su nacionalinių agentūrų vadovais atvykę įvairių sričių specialistai. Pranešimus įvairiais svarbiais strateginiais klausimais, susijusiais su vaistinių preparatų registravimu, žmonėms skirtų vaistinių preparatų bei veterinarinių preparatų saugumu bei kokybe skaitė įvairių ES nacionalinių vaistų agentūrų atstovai.
Susirinkimo metu ypatingas dėmesys buvo skirtas tarnybų vertinimo sugretinimo metodu antrajam ciklui, kuris prasidės nuo 2008 metų. Šis ciklas tęsis trejus metus, per kuriuos bus įvertintos visos Europos Sąjungos vaistų kontrolės tarnybos. Europos vaistų agentūros (EMEA) paskirti ekspertai Lietuvos Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą vertins 2009 metų III ketvirtyje.
Siekdami nustatyti, kokią paslaugų teikimo kokybės ir organizacinių sričių pažangą yra pasiekusios agentūros, Europos vaistų agentūrų vertinimo sugretinimo metodu ekspertai vertins nacionalinių agentūrų organizacinę struktūrą ir kokybės politiką, taip pat inspekcijų darbą, koncentruodamiesi ties geros gamybos praktikos ir geros klinikinės praktikos inspekcijomis, farmakologinį budrumą, iš dalies – vaistų kontrolės laboratorijas.
Didelis dėmesys susitikime buvo skiriamas ir tarptautiniam bendradarbiavimui, farmacinės teisinės bazės informacinių technologijų sistemų diegimui ir jų palaikymui. Susirinkimo metu pasitaikė puiki galimybė vienu metu susitikti su Estijos ir Latvijos vaistų kontrolės tarnybų vadovėmis ir aptarti bei perduoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos inspekcijų ir laboratorijų bendradarbiavimo sutarčių projektus. Tokias sutartis Latvija ir Estija jau yra pasirašiusios. Bendradarbiavimo sutartys leis pripažinti kitos šalies atliktas inspekcijas trečiosiose šalyse, išvengiant inspektavimų dubliavimo ir finansinių resursų eikvojimo, atsiras galimybė dar plačiau keistis patirtimi bei informacija su kaimyninėmis valstybėmis.
Susirinkime, kuriame dalyvavo daugiau nei 80 atstovų iš 27 valstybių, apsvarstyti ir kiti Europos Sąjungos valstybių narių Vaistų agentūrų vadovų einamieji ir organizaciniai reikalai.
Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos informacija