Tarp Lietuvos ir Lenkijos universitetų mezgasi bendradarbiavimo ryšiai
Prof. dr. Jurga Bernatonienė
Neseniai su LSMU MA doc. Gailute Drakšiene buvome išvykusios į Varšuvos medicinos universitetą. Vienas vizito tikslų – susipažinti su šiame universitete neseniai įsikūrusios Farmakoekonomikos katedros veikla. Malonu, kad mus dominusios katedros vedėjas prof. habil. dr. Tomaszas Hermanowskis mus supažindino ir su Varšuvos medicinos universitetu bei jame vykdomomis programomis. „Farmacijos ir laiko“ žurnalo skaitytojams tikriausiai bus įdomu susipažinti su šio universiteto veikla…
Studijos atveria kelius į tolesnę mokslinę veiklą
Varšuvos medicinos universitete (VMU) studentai gali rinktis studijas iš 17 programų: mediciną, odontologiją, dantų techniką, dantų higieną, fizioterapiją, elektrokardiologiją, akušeriją, visuomenės sveikatą ir kt. Farmacijos fakultete galima studijuoti ne tik farmaciją, bet ir laboratorinę mediciną.
Farmacininkų studijos trunka 5 metus, t. y. 4124 valandas. Studijų metais būsimieji farmacijos specialistai, be privalomų dalykų mokymosi, taip pat rengia ir magistrinį darbą, kuris gali būti tiek aprašomojo pobūdžio, tiek eksperimentinis. Magistrinio darbo vadovui (atsakingam dėstytojui) yra skiriamas apie 8 tūkst. zlotų atlyginimas. Apgynęs magistrinį darbą, kiekvienas studentas turi atlikti 6 mėnesių praktiką vaistinėse. Pasibaigus praktikai, telieka išlaikyti egzaminus ir tuomet jau galima džiaugtis farmacijos magistro diplomu. VMU studentų žinios vertinamos pagal penkiabalę sistemą.
Farmaciją Varšuvos medicinos universitete gali studijuoti ir užsieniečiai. Visos disciplinos jiems gali būti dėstomos anglų kalba.
Baigę farmacijos programą, norintieji gali stoti į magistrantūrą. Yra parengta klinikinės farmacijos magistrantūros programa. Pačiam studijų procesui ypatingas dėmesys neskiriamas, nes dabar Varšuvoje klinikinė farmacija nėra aktuali. Baigę studijas, norintieji gali magistrantūroje papildomai įgyti ir klinikinio farmacininko specialybę. Tačiau norinčiųjų tapti klinikinės farmacijos specialistais nėra daug – šią specialybę per dvejus metus pasirenka penki arba daugiausia – dešimt studentų.
Plačiau apie tai skaitykite „Farmacija ir laikas“ 2013 Nr. 5