Atsaką į antidepresantus lemia genai

Daugybinės SLC6A4, serotonino nešiklius koduojančio geno variacijos yra susijusios su baltaodžių suaugusiųjų, gydytų citalopramu (Forest Pharmaceuticals), depresijos remisija. Tai padės gydytojams nustatyti, kurių pacientų gydymui tinka šis antidepresinis preparatas. Be to, tai patvirtina visus anksčiau padarytus atradimus selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) poveikio europiečiams srityje.


Tokia išvada buvo padaryta atlikus 1914 žmonių DNR genotipavimą. Nustatyta, jog ne tik aktyvatoriaus lokalizacija, bet ir kitos reguliacinės vietos turi svarbią reikšmę. Šis tyrimas dar kartą įrodo farmakogenetinių tyrimų svarbą siekiant geresnio atsako į gydymą.


Ryšys tarp šio geno variacijų ir depresijos remisijos buvo nustatytas tik baltaodžiams tiriamiesiems, bet ne juodaodžiams arba Lotynų Amerikos kilmės. Remiantis tyrimo duomenimis, nepaisant plataus antidepresantų paplitimo, mažiau nei 50 proc. sergančių depresija klinikinių bandymų dalyvių visiškai pasveiksta. Manoma, jog ateityje farmakogenetiniai tyrimai taps įprasta procedūra psichiatrijos praktikoje, tai padės greičiau parinkti tinkamą gydymą.


www.medscape.com