Apie 30 proc. suaugusių amerikiečių kenčia nuo nemigos (apie 10 proc. – nuo lėtinės nemigos). 2008 m. šioje šalyje išrašyta 50 milijonų migdomųjų vaistų receptų. Be to, nereiktų pamiršti daugybės žmonių, kurie dėl miego problemų kreipėsi pas psichologą ar miego trūkumą bandė kompensuoti dideliu kiekiu kofeino kitą rytą.
Žurnale apie miegą „Sleep“ siūlomas labai įdomus nemigos gydymo būdas – internetas (angl. Web therapy), jau padėjęs kovoti su tokiomis problemomis kaip depresija, persivalgymas bei rūkymas. Jau nustatytas ir šios terapijos efektyvumas – 81 proc. penkių savaičių trukmės programos dalyvių džiaugiasi pagerėjusia miego kokybe bei sumažėjusiu nuovargiu dieną lyginant su kontroline grupe. Klinikinės psichologijos specialistai teigia, kad pagalba internetu „pasodina patį pacientą į vairuotojo vietą“ ir žmonėms patinka spręsti savo problemą savarankiškai. Šio metodo pranašumai prieš gyvai taikomą kognytivinę elgesio terapiją yra galimybė nesirūpinti dėl sutartų konkrečių seansų laiko bei jokio streso, kuris kartais jaučiamas gyvo kontakto su psichoterapeutu metu.
Didžiausios miego terapijos internetu programos siūlomos už gana nedidelį mokestį, pvz., priėjimas prie tokių svetainių kaip www.cbtforinsomnia.com arba www.myselfhelp.com kainuoja apie 20 Amerikos dolerių. Programų metodika grindžiama kognityvinės elgesio terapijos principais ir apima tinkamos miego higienos mokymą, t.y. kaip pakankamai atsipalaiduoti prieš einant gulti bei kaip nepradėti jaudintis, jei nepavyksta per trumpą laiką užsnūsti.
www.time.com/health, 1 June 2009