Anksčiau buvo nustatyta, kad bet koks uždegiminis procesas organizme (taip pat dantų ir burnos) turi svarbią reikšmę aterosklerozės patogenezei. Mokslininkai iš Didžiosios Britanijos nustatė, kad dantų valymas rečiau nei dukart per dieną didina širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL) riziką.
Jie analizavo 11 000 suaugusiųjų atsakymus į klausimus apie tokius kasdienius įpročius, kaip rūkymas, fizinis aktyvumas bei burnos higiena (kaip dažnai lankosi pas odontologą bei valosi dantis). Taip pat buvo vertinama respondentų ir jų šeimų ligos istorijos bei paimta kraujo fibrinogeno ir CRB kiekiui nustatyti. Nustatyta, kad valant dantis rečiau nei du kartus per dieną ŠKL rizika yra didesnė, lyginant su tais, kas valo dantis ryte ir vakare. Be to, prasta burnos higiena buvo susijusi su didesniais CRB ir fibrinogeno kiekiais.
Tai pirmas tyrimas, parodęs priklausomybę tarp ŠKL dažnio ir dantų valymo dažnumo. Manoma, kad nešvarūs dantys nepalankiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, sukeldami sisteminę uždegiminę reakciją, kuri savo ruožtu skatina vystytis aterosklerozę. Ateityje planuojama patikrinti, ar šis ryšys priežastinis.