Sergant Alzheimerio liga (AL), smegenyse susikaupia baltymo beta–amiloido plokštelės, kurios sutrikdo kognityvinę funkciją. Todėl kovojant su liga, visada buvo ieškoma būdo šioms plokštelėms pašalinti. Dabar rinkoje egzistuoja taip veikiantys preparatai, tačiau jie kartu pažeidžia ir sveikas smegenų ląsteles.
Atrodo, auksinį viduriuką atrado Nobelio premijos laureatas Polas Gringardas. Jis teigia, kad gydymas, sukurtas pagal preparatą nuo leukemijos ir virškinimo trakto vėžio Gleevec, gal padėti kovoti su AL. Pasirodo, šis vaistas pasižymi savybe susijungti su baltymu, vadinamu gama–sekretazę aktyvuojančiu proteinu, kuris ženkliai padidina vieno specifinio beta–amiloidinio baltymo, skatinančio plokštelių formavimąsi, gamybą. Pakeitus arba pašalinus šį baltymą, galima sumažinti AL būdingų plokštelių atsidėjimą. Būtent taip ir veikia Gleevec.
Šiuo metu preparatas yra išbandytas tik laboratorijoje ir su pelėmis, tačiau ir šių bandymų rezultatai yra daug žadantys. Deja AL gydymui tinkančio preparato kūrimas gali užtrukti 15–20 m. Pagrindinė problema yra tai, kad Gleevec nepraeina kraujo–smegenų barjero.