Naujoje ataskaitoje teigiama, kad Europoje lėtinis skausmas yra gydomas prastai, dėl to ne tik kenčia pacientai, bet ir Europos Sąjunga (ES) netenka maždaug 300 mlrd. eurų per metus. 90 proc. šios sumos padengia mokesčių mokėtojai. Nustatyta, kad 21 proc. europiečių, kenčiančių nuo lėtinio skausmo, dėl šios priežasties šiuo metu negali dirbti, o iš galinčiųjų dirbti 61 proc. pareiškė, kad jų būklė turi tiesioginę įtaką jų darbingumo statusui. Dirbantiems žmonėms lėtinis skausmas trukdo dirbti visu pajėgumu 28 proc. laiko.
Nustatyta, kad pagalbos nuo lėtinio skausmo kenčiantiems žmonėms sistemoje yra nemažai spragų, kurias užpildžius pagerėtų pacientų baigtys ir sumažėtų nereikalingos išlaidos. Pavyzdžiui, naujausiais duomenimis, praeina maždaug 2,2 m., kol pacientas dėl lėtinio skausmo kreipiasi specializuotos pagalbos ir jam nustatoma diagnozė. 38 proc. šių pacientų mano, kad jų skausmas nėra pakankamai kontroliuojamas.
Maždaug kas penktas suaugęs žmogus patiria vidutinio stiprumo ar stiprų lėtinį skausmą, ir šis skaičius nuolat didėja, kadangi ES populiacija sensta. Nepatobulinus sveikatos apsaugos sistemos lėtinio skausmo srityje, kartu didės ir išlaidos pagalbai šiems ligoniams.