Neadekvatus gydymas vaikystėje didina suaugusiųjų depresijos ir prastesnio atsako į jos gydymą riziką, teigia mokslininkai iš Didžiosios Britanijos. Atlikę 16 epidemiologinių ir 10 klinikinių tyrimų analizę (iš viso virš 26 000 tiriamųjų), jie nustatė, kad tiems, kurie vaikystėje buvo gydomi nepakankamai, beveik dvigubai padidėja atsinaujinančių ir ilgai trunkančių depresijos epizodų rizika, be to, sumažėja tikimybė, kad, taikant psichoterapiją ir/ar medikamentinį gydymą, jiems pavyks pasiekti remisiją.
Viena svarbiausių išvadų, kurią būtų galima padaryti iš šio tyrimo, yra ta, jog vaikystės patyrimų aptarimas su pacientu gali suteikti labai svarbios informacijos gydymo prognozei nustatyti. Be to, siekiant sumažinti didelę su depresija susijusią naštą sveikatos apsaugos sistemai, gydytojai turi būti skatinami aktyviai gydyti jaunuosius pacientus.
Anksčiau buvo pastebėta, kad depresija sergantiems žmonėms, kurie vaikystėje buvo gydomi nepakankamai, nustatomi padidėję uždegimo rodikliai (padidėja C reaktyviojo baltymo kiekis), kurie savo ruožtu yra susiję su didesne atsinaujinančios depresijos ir prasto atsako į gydymą rizika.