Koks ryšys tarp opas sukeliančios bakterijos ir kūdikių kolikos

Koks ryšys tarp opas sukeliančios bakterijos ir kūdikių kolikos

Naujoji skrandžio ir dvylikapirštės žarnos ligų suvokimo era prasidėjo 1983 m., kuomet mokslininkai Barris Marshallas ir Robis Warrenas atrado Helicobacter pylori  bakteriją. Manoma, kad apie pusė pasaulio populiacijos yra užsikrėtę šiuo patogenu, tačiau paplitimas priklauso nuo pacientų amžiaus, kilmės, socioekonominių sąlygų – ypač vaikų amžiuje. Bakterija dažnai infekuoja žmogaus virškinamąjį traktą ir yra vyraujanti skrandžio ligų priežastis. Baigtys užsikrėtus H. pylori kinta nuo asimptominio gastrito iki opų bei kitų piktybinių skrandžio ligų.

Remiantis naujausio tyrimo duomenimis, Egipto mokslininkai teigia, kad kūdikių koliką galima sieti su H. pylori infekcija. Atvejo-kontrolės tyrime mokslininkas Abdelrazak Mansour Ali iš Kairo universiteto įtraukė 55 tiriamuosius, kurie nuo 2 gyvenimo savaitės iki 4 mėnesio patyrė kūdikių kolikos epizodą. Skausmingumas vertinamas remiantis modifikuotais Wesselo kriterijais – kūdikis verkia ne mažiau 3 val. per dieną, daugiau nei 3 dienas per savaitę, 3 savaites iš eilės. Rezultatai lyginami su kontroline grupe, kurioje buvo 30 kūdikių, atitinkančių tiriamuosius pagal amžių, lytį, kilmę bei etniškumą ir kuriems niekada nėra buvę kolikos priepuolių. Visiems atliktas H. pylori antigeno išmatose testas. Tai palyginti paprastas, patikimas, neinvazinis ir puikiai tinkamas vaikams H. pylori tyrimo metodas. Tiriamas antigenas išmatose pasižymi dideliu jautrumu, specifiškumu, teigiama bei neigiama tyrimo predikcine verte.

Tyrimo išvadose pateikiama, jog daugiau nei 80 proc. tiriamųjų buvo infekuoti H. pylori bakterija ir tik 23 proc. kontrolinės grupės asmenų. Pasak A. M. Ali, šie rezultatai ne tik aiškiai nurodo ryšį tarp opas sukeliančios bakterijos bei kūdikių kolikos pasireiškimo, bet kartu gali būti ir lemiamas skausmus sukeliantis veiksnys.

Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine July 2012.