Mokslininkai negali įrodyti vitaminą D esant veiksmingą sergant peršalimo ligomis.
Naujojoje Zelandijoje aštuoniolikos mėnesių stebėjimo trukmės atsitiktinių imčių placebo kontroliuojamame tyrime 161 kasdien vartojęs vit. D papildus asmuo peršalimo ligomis sirgo vienodai dažnai, kaip ir 161 placebo piliules gėręs pacientas. Tačiau Didžiosios Britanijos peršalimo ligų ekspertai teigia, kad vitaminas D yra naudingas.
Profesorius Ronaldas Ecclesas iš Kardifo universiteto Peršalimo ligų centro įsitikinęs, kad vitaminas D turi teigiamos įtakos imuninės sistemos aktyvinimui, ypač artinantis šaltajam metų sezonui. „Yra sukaupta pakankamai informacijos, kad vitaminas reikalingas imuninei sistemai. Taigi papildai galėtų būti naudingi palaikant imuninę sistemą, kai bazinis vitamino kiekis būna sumažėjęs. Nereikia pamiršti, kad kiekvienas organizmas veikia skirtingai: tai, kas tinka vienam, gali būti žalinga kitam. Imuninės sistemos skirtingai reaguoja į aplinkos dirgiklius, dėl to vieniems vitamino D papildai būna itin veiksmingi, o kitiems – atvirkščiai“, – kalbėjo profesorius.
Daugiausia D vitamino gauname pabuvę saulėje, tačiau dalį pasisaviname iš maisto produktų: riebios žuvies, kiaušinių, sausų dribsnių. Normaliai žmogus ir turi gauti reikiamą vitamino dozę iš maisto produktų bei saulės.
Tyrime nustatyta, kad tiek vitamino D, tiek kontrolinėje grupėje peršalimų skaičius vienam tiriamajam beveik nesiskyrė. Taip pat praleistų dėl peršalimo darbo dienų abiejose grupėse buvo panašiai. Dažniausiai per metus suaugusieji serga peršalimo ligomis 2–4 kartus, o vaikai – net iki dešimties kartų per metus.