Anot vietos gydytojų, nemažai nėščių moterų į klinikas atvyksta išgėrusios medikamentų, kurie gali sukelti persileidimą. Duomenys esą rodo, kad dalis ginekologų atsisako daryti abortus.
Per tris dešimtmečius Italijoje abortų skaičius sumažėjo dvigubai, tačiau nepaisant to, per tą patį laikotarpį padaugėjo persileidimų.
Kitų institucijų atstovų nuomone, išaugęs persileidimų skaičius rodo, jog moterys susilaukia vaikų vyresniame amžiuje.
Šiais metais pasaulinei tyrimų bendrovei „Ipsos poll“ atlikus apklausas Italijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Švedijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, D.Britanijoje ir Ispanijoje paaiškėjo, kad italai – vieni labiausiai prieštaraujančių abortų įteisinimui, nebent nėštumas grėstų moters gyvybei.
Kai kurie italų gydytojai teigia atsisakantys daryti abortus ne dėl religinių ar teisinių dalykų, bet norėdami išlaikyti profesinį autoritetą.
Abortai Italijoje buvo legalizuoti 1978-aisiais. Pagal įstatymus chirurginiu arba medikamentiniu būdu legaliai atlikti abortą gydytojai gali moteriai, besilaukiančiai iki 90 dienų. Vėliau legali procedūra galima tik įrodžius rimtą vaisiaus patologiją arba pavojų motinos fizinei ar psichinei sveikatai.
Abortų skaičius Europos šalyse per metus 1000 moterų (15–44 m.)
Vokietijoje – 6,1
Lietuvoje – 9,8
Danijoje – 12,1
Latvijoje – 15,6
Prancūzijoje – 17,4
Švedijoje – 20,8
emedicina.lt inf.