Europos Komisijos Pirmininkės U. von der Leyen kalba, pasakyta šiandien Europos Parlamento plenariniame posėdyje apie ES koordinuotus veiksmus kovojant su COVID-19 pandemija ir jos pasekmėmis
Šiandien kalbėdama EP plenariniame posėdyje Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen sakė:
„Taip greit plintančios ar tokio masto pandemijos neįmanoma įveikti be tiesos. Tiesos apie viską: skaičius, mokslą, perspektyvas, bet taip pat apie mūsų pačių veiksmus.
Per pastarąsias keturias savaites Europa nuveikė daugiau nei per pirmuosius ketverius paskutinės krizės metus. Pirmąkart istorijoje pasinaudosime Stabilumo ir augimo pakte numatytomis visiško lankstumo nuostatomis. Kartu su drąsiomis priemonėmis, kurių ėmėsi Europos Centrinis Bankas, atsiranda precedento neturinčių fiskalinių ir finansinių galimybių. O dėl praėjusios savaitės ES finansų ministrų sprendimų dar 500 mlrd. EUR bus skirta visiems, kuriems tų lėšų reikia.
Todėl raginu visas valstybes nares kuo geriau pasinaudoti SURE – nauja Komisijos pasiūlyta sistema, skirta apsaugoti europiečiams nuo nedarbo rizikos. Pagal ją bus skirta 100 mlrd. EUR padėti vyriausybėms kompensuoti skirtumą, jei jūsų darbdavys turi sumažinti jūsų darbo valandų skaičių arba jei esate savarankiškai dirbantis asmuo ir jums reikia paramos. SURE nauda yra dvejopa. Pirma, ši priemonė bus naudinga tiems, kam reikia pagalbos, kad galėtų sumokėti nuomą, apmokėti sąskaitas ar sumokėti už maistą ir įmonėms, kad galėtų išsilaikyti šiomis aplinkybėmis. Antra, tai solidarumo esmė. Valstybės narės, kurios gali suteikti garantijų, jų suteiks, kad kitos galėtų paremti labiausiai nukentėjusius savo šalyse.
Dėl visų šių veiksmų bendras Europos atsakas gerokai viršija 3 trln. EUR.
Metas pasirengti naujam pasauliui. Pasinaudoti visa mūsų bendros dvasios galia ir mūsų bendro tikslo tvirtumu. Pirmas žingsnis – padaryti, kad mūsų ekonomika, visuomenė ir gyvenimo būdas taptų tvaresni ir atsparesni. Atsakymams naujajame pasaulyje rasti reikės drąsos, pasitikėjimo ir solidarumo. Taip pat reikės didžiulių investicijų mūsų ekonomikos atsigavimui paskatinti.
Mums reikia Maršalo plano Europai atsigauti ir jį reikia nedelsiant įgyvendinti.
Turime tik vieną priemonę,
- kuria pasitiki visos valstybės narės,
- ji jau veikia
- ir gali greitai duoti rezultatų,
- ji skaidri
- ir patikrinta laiko kaip sanglaudos, konvergencijos ir investicijų priemonė.
Ir ta priemonė yra Europos biudžetas. Europos biudžetas bus atsigavimo pagrindas. Dėl tos priežasties kitų septynerių metų biudžetas turi skirtis nuo to, ką mes įsivaizdavome, kaip sakė Spinelli. Pasinaudosime viso Europos biudžeto galia, kad pritrauktume didžiules sumas investicijų, kurių mums reikia bendrajai rinkai po koronaviruso atkurti. Paankstinsime šį procesą, kad galėtume investuoti į tuos svarbiausius pirmuosius ekonomikos atsigavimo metus.
Nes ši krizė skiriasi nuo bet kurios kitos mūsų žinomos krizės. Ji labai kenkia visiškai gyvybingoms įmonėms, nes sustojo viešasis gyvenimas. Todėl daugiametėje finansinėje programoje mums reikės novatoriškų sprendimų ir didesnės veiksmų laisvės, kad galėtume pritraukti didžiulių viešųjų ir privačiųjų investicijų. Tai paskatins mūsų ekonomiką ir mūsų atsigavimą siekiant atsparesnės, ekologiškesnės ir pažangesnės skaitmeninimo srityje Europos.
Taip mes ne tik remiame savo pramonę ir paslaugas, bet ir jas keičiame atsižvelgdami į naują tikrovę.
Tam reikės investuoti į mūsų skaitmenines technologijas, infrastruktūrą ir inovacijas, pavyzdžiui, 3D spausdinimą, kad galėtume būti labiau nepriklausomi ir kuo geriau pasinaudoti naujomis galimybėmis.
Be to, tai reiškia, kad, investuojant į Europos žaliąjį kursą, dvigubinama mūsų augimo strategija. Pasaulio ekonomikai atsigaunant, visuotinis atšilimas nesulėtės.
Investicijos į didelio masto renovaciją, atsinaujinančiuosius energijos išteklius, švarų transportą, tvarų maistą ir gamtos atkūrimą bus dar svarbesnės nei anksčiau. Tai ne tik naudinga mūsų aplinkai, bet taip mažinama ir priklausomybė, nes trumpinamos ir įvairinamos tiekimo grandinės.
Tai – Europa, kuria tikiu ir kuri gali išbristi iš šios krizės. Kurioje kiekvienas daro viską, ką gali, kad apsaugotų gyvybes ir pragyvenimo šaltinius. Kuri atvira pasauliui, bet gali pasirūpinti savimi. Kuri atsparesnė, ekologiškesnė ir pažangesnė skaitmeninimo srityje ir kartu investuojanti į savo ateitį.
Tai yra atsigavimo kelias.”
Visą Pirmininkės U. von der Leyen kalbą galima rasti ČIA
Ryšių su žiniasklaida grupė