Farmacijos pramonė ne tokia atspari nuosmukiui, kaip atrodo

Pagaliau farmacijos pramonė pajuto ekonominio nuosmukio Europoje padarinius, todėl vaistų kainų nustatymo įstatymų pokyčiai irgi gali būti žalingi. IHS analitikų teigimu, 27 Europos Sąjungos šalys vos pasiekia Europos Komisijos leistiną 3 proc. bendro vidaus produkto deficito slenkstį.

Atsižvelgiant į tai, kad išlaidos sveikatos apsaugai vyrauja ES šalyse, farmacijos pramonė nėra apsaugota. Dauguma ES narių paskelbė vaistų kainų mažinimo programas, radikaliausios pasiūlytos Graikijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Ispanijoje. Kai kurios jų jau taikomos, dėl to sumažėja vaistų kainos ne tik minėtų valstybių rinkose, bet ir už jų ribų, kadangi veikia tarptautinė kainų nustatymo bendrumo politika, kuria vadovaujasi dauguma ES šalių.


Gamintojai skirtingai sureagavo į šiuos pokyčius, pradedant nuo derybų dėl didesnio įstatymų aiškumo ir/ar mažesnio griežtumo, baigiant ketinimais nutraukti kai kurių preparatų tiekimą. Taigi vis dėlto negalima vadinti farmacijos pramonės neatsparia pokyčiams, nes ji visais atvejais stengiasi prisitaikyti prie susidarančių aplinkybių taip, kad galėtų dirbti pelningai.


www.pharmatimes.com