Europos medicinos tarnybos (EMA) duomenimis, Europoje vaikams vaistai dažnai skiriami ne pagal aprobuotas indikacijas, tai sudaro 45–60 proc. visų išrašomų vaistų stacionare ir ambulatoriškai kartu. Dažniausiai taip vaistai yra skiriami labai mažiems pacientams arba vaikams, sergantiems itin sunkiomis ligomis.
Iš vaistų grupių plačiausiai ne pagal indikacijas yra vartojami šie vaistai: antiaritmikai, kraujospūdį mažinantys (renino–angiotenzino inhibitoriai ir beta adrenoblokatoriai), protonų siurblio inhibitoriai ir H2 receptorių blokatoriai, vaistai nuo astmos, antidepresantai (daugiausia selektyvieji serotonino ir serotonino–noradrenalino reabsorbcijos inhibitoriai ir tricikliai AD), kontraceptikai (paauglėms) bei antibiotikai (labai mažiems vaikams).
Deja, EMA pateikti duomenys nėra išsamūs. Dominančią informaciją pateikė tik 20 šalių – ES narių ir dvi valstybės, nepriklausančios ES, iš 30, kviestų dalyvauti šiame tyrime. Be to, buvo sunku klasifikuoti vaistų skyrimą vaikams į teisėtą, neteisėtą ir ne pagal indikacijas dėl visuotinai ES priimtos terminijos stokos.
Nustatyta, kad pagrindinė priežastis skirti vaistą vaikui, nepaisant nurodymų, yra pediatriniams pacientams aprobuotų formuluočių ir dozių stoka, nors kai kurios ligos (pvz., astma) tarp vaikų labai paplitusios.