Klaipėdos universiteto ligoninėje – respublikinė konferencija gydytojams onkologine tematika

Klaipėdos universiteto ligoninėje vakar vyko konferencija gydytojams „Onkologijos aktualijos 2025“.

Konferencijoje buvo skaitomi pranešimai įvairiomis temomis: apie molekulinių genetinių tyrimų reikšmę paciento individualizuotame gydyme (pranešėja – doc. dr. gyd. genetikė Jūratė Gruodė); apie plaučių vėžio ankstyvą diagnostiką ir nesmulkių ląstelių plaučių vėžio, turint taikinių, gydymą (pranešimą skaitė konferenciją moderavęs gyd. onkologas Alvydas Česas); apie ilgalaikę krūtų vėžiu sergančių pacientų stebėseną pagal atkryčio rizikos grupes (gyd. krūtų chirurgė Agnė Čižauskaitė) ir kt.

„Imamės lyderystės telkti medicinos bendruomenę bendram tikslui – siekiame gilinti šeimos gydytojų žinias apie onkologinius susirgimus, tobulinti diagnostikos ir stebėsenos procesus bei stiprinti tarpdisciplininį bendradarbiavimą”, – pabrėžė KUL Onkologijos ir hematologijos klinikos vadovas Alvydas Česas.

Konferencijos metu KUL specialistai – onkologai, chirurgai, ginekologai, otorinolaringologai, urologai ir kiti – dalijosi naujausiomis savo srities įžvalgomis onkologijos kontekste. Buvo pristatyti pokyčiai tiek gydymo metodikose, tiek diagnostikos priemonėse, akcentuotas augantis personalizuotos medicinos vaidmuo.

„Onkologija keičiasi itin sparčiai – ne tik atsiranda naujų technologijų, medikamentų, bet ir keičiasi požiūris į pačią ligą. Ji vis dažniau vertinama kaip lėtinė būklė, todėl šeimos gydytojų vaidmuo yra labai svarbus. Jie perima pacientų stebėseną po aktyvaus gydymo, todėl svarbu, kad turėtų naujausią informaciją ir žinotų, kaip efektyviausiai padėti pacientui“, – akcentavo A. Česas.

Pasak jo, KUL siekia ne tik perduoti žinias, bet ir spręsti praktines problemas, su kuriomis susiduria šeimos gydytojai.

Aptarti aktualūs klausimai – nuo ankstyvos diagnostikos iki atkryčių prevencijos, nuo tyrimų galimybių iki komandinių sprendimų, kuriuos būtina priimti siekiant paciento gerovės.

KUL ir toliau tvirtai žengia pažangos keliu, siekiama, kad kiekvienas pacientas gautų laiku ir individualiai pritaikytą pagalbą, o šeimos gydytojai jaustųsi užtikrintai ir būtų aktyvūs partneriai onkologijos srityje.

Konferenciją organizavo KUL Onkologijos ir hematologijos klinika, Klaipėdos universitetas, „Lietuvos gydytojo žurnalas”.

emedicina.lt inf.

KUL nuotraukos