Mokslininkai iš JAV sukūrė fermentą, kuris gali suardyti randinį audinį, susiformavusį žiurkių nugaros smegenyse po traumos, tokiu būdu priartėję vienu žingsniu prie pažeistų nervų regeneracijos.
Šiam procesui labiausiai trukdo jungiamojo audinio randas, kuris formuojasi pažeidimo vietoje. Paaiškėjo, kad kovoti su juo galima naudojant specialių bakterijų fermentus. Tačiau ir tai buvo problemiška, kadangi šis fermentas yra labai jautrus ir greitai suyra. Fermentas chondroitinazė ABC (chABC) jautrus karščiui ir turi būti skubiai suleistas arba sulašintas į organizmą, kad pradėtų veikti.
Tyrėjų komandai pavyko nugalėti abi kliūtis. Fermento sumaišymas su polisacharidu padarė jį atsparų kūno temperatūrai. Vietoje fermento suleidimo tiesiai į nugaros smegenų kanalą, jis yra talpinamas į tuščiavidurius mikrovamzdelius, kurių ilgis yra vos dukart ilgesnis nei vienos ląstelės. Šie vamzdeliai paskui suleidžiami į pažeidimo vietą gelio pavidalu. Atliekant bandymus su žiurkėmis šis fermentinis gelis sustabdė rando formavimąsi 6 sav. Po to suleidus augimo faktorių susiformavo nauji aksonai ir iš dalies grįžo nervų funkcijos.