Pernai kovai su Parkinsono liga išleista 4,8 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tai – 14 proc. daugiau nei 2017 m., kai buvo panaudota per 4,17 mln. eurų.

Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Lietuvos metų vaistininko rinkimus prisiminus...

2019-02-25
Kaip jau skelbėme, praėjusių metų gruodžio 14 dieną Kauno rotušėje vykusiame iškilmingame renginyje buvo apdovanoti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų nugalėtojai. Jų pasveikinti atvyko Jo Eminencija Kauno arkivyskupas emeritas, Kauno miesto garbės pilietis Sigitas Tamkevičius, LSMU Medicinos akademijos kanclerė profesorė Daiva Rastenytė, LSMUL Kauno klinikų generalinis direktorius profesorius Renaldas Jurkevičius, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos viršininko pavaduotojas Žydrūnas Martinėnas, kiti garbūs svečiai. Visi jie akcentavo tą patį: šalies vaistininkai dirba nepaprastai atsakingą ir kilnų darbą ir visi jie nusipelnė geriausio įvertinimo, didžiulės pagarbos ir padėkos...
 

Dešimtmetį šventusioje respublikinėje „Farmacijos aktualijų“ konferencijoje - staigmena!

2019-02-20
2019 metų vasario 15 dieną Kaune vykusios respublikinės konferencijos „Farmacijos aktualijos 2019“ metu įvyko „Lietuvos metų vaistininko“ klubo Steigiamasis susirinkimas.
 

Dailininkė Jurgita Rancevienė - apie sveikatą ir jos saugojimą...

2019-02-18
Kaune gyvenanti ir kurianti dailininkė Jurgita Rancevienė – ekscentriška menininkė, ryški ir ekspresyvi asmenybė – kaip ir jos darbai... Jurgita nuolat skendi kūrybiniuose ieškojimuose, o darbštumo jai galėtų pavydėti net garsiausi šalies dailininkai: savo kūrybinėse dirbtuvėse Jurgita gali praleisti ne vieną parą... Ir be poilsio kurti... Begalinis veiklos intensyvumas, ne itin dėkinga dailininko darbinė poza, aišku, negali neveikti bendros savijautos ir sveikatos, tačiau tapytoja įsitikinusi: reikia gyventi savo gyvenimą, nekurti sau nereikalingų problemų, o jei kokios bėdos ir užklumpa, jas bandyti paversti pokštais... Ir būtinai pasiseks!
 

Vasario 15 dieną Kaune - dešimt metų rengiama konferencija farmacijos specialistams!

2019-02-14
Primename, kad rytoj Kaune vyks respublikinė konferencija farmacijos specialistams. Joje dalyvaus ir pranešimus skaitys įvairioms medicinos sritims atstovaujantys profesoriai, ekspertai, farmacijos verslo atstovai. Konferencijoje numatytas steigiamasis „Lietuvos metų vaistininko“ klubo susirinkimas. Kviečiame kuo gausiau dalyvauti.
 

Vaistų gamintojų asociacija priimta į tarptautinę asociaciją

2019-02-08
2019 metų sausį Vaistų gamintojų asociacija priimta į Europos generinių, biopanašių ir pridėtinę vertę kuriančių vaistų asociaciją Medicines for Europe, kurios būstinė įsikūrusi Briuselyje (Belgija).
 

Keičiasi receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų išorinės pakuotės

2019-02-08
Nuo 2019 m. vasario 9 d. visose ES šalyse bus pradėtas taikyti Deleguotasis Reglamentas, kuriuo remiantis beveik visų receptinių ir kai kurių nereceptinių vaistų pakuotės privalės būti su specialiomis apsaugos priemonėmis. Pastarosios leis nustatyti, ar konkreti pakuotė yra autentiška ir ar ji, gabenant bei laikant vaistinį preparatą, nebuvo pažeista fiziškai. Šis pokytis inicijuotas, siekiant apsaugoti rinką nuo falsifikuotų vaistų, mat su šia problema susiduriama daugelyje valstybių.
 

Monika Cyplienė: „Sveikos gyvensenos kultas šiuo metu itin madingas ir Australijoje...“

2019-02-04
Monikai dar nėra nė trisdešimties metų, tačiau sukauptas gyvenimiškos patirties bagažas – oho, koks sunkus!.. Su Telšių rajone augusia ūkininkų dukra, kurią gyvenimo vėjai blaškė po įvairias pasaulio vietas, o galiausiai „nutupdė“ tolimojoje Australijoje, kalbamės apie sveikatą ir jos saugojimą ten, už tūkstančių mylių... Užbėgdama skaitytojams už akių, noriu pasakyti, kad po nuoširdaus pokalbio su Australijos lietuvių bendruomenės pirmininke Monika Cypliene pasitvirtino senas geras posakis, jog „visur gerai, kur mūsų nėra...“
 

Kviečiame prenumeruoti žurnalą „Farmacija ir laikas“ 2019 metams

2019-02-04
Mieli farmacijos specialistai! Prasidėjo 2019 - ieji metai, todėl teikiame Jums pasiūlymą: jau galite užsiprenumeruoti žurnalą „Farmacija ir laikas“, kuriame rasite naujausios informacijos apie vykdomą farmacijos ir apskritai sveikatos politiką, sužinosite apie tam tikrų grupių ligų gydymo ypatumus, naujus Lietuvą pasiekusius vaistus, susipažinsite su farmacijos istorija, rasite daug įdomių publikacijų apie esamus ar buvusius kolegas... Žurnalą galima užsiprenumeruoti Lietuvos pašte arba redakcijoje Kaune, Karaliaus Mindaugo pr. 7, tel. 837 22 10 49. Taip pat prenumerata galima emedicina.lt interneto svetainėje užpildant atitinkamą formą ir apmokant internetu.
 

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo

2019-01-30
Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato Tranxene (dikalio klorazepatas) 10 mg kietosios kapsulės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti 2019 m. kovo mėn. pradžioje.
 

Kompensuojamųjų vaistų vertinimo sistema taps šiuolaikiškesnė

2019-01-25
Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui, kuriuo siekiama užtikrinti, kad į kompensuojamųjų vaistų sąrašą būtų įtraukti efektyviausi vaistai. Tai reiškia, kad vaistai, kurie yra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis, bus vertinami išsamiai ir atsižvelgiant į pacientų poreikius, vaistų klinikinį efektyvumą bei jų sukuriamą naudą. Dėl to Lietuvos sveikatos sistema taps efektyvesnė, labiau orientuota į pacientą ir pagrįsta racionaliu lėšų naudojimu.
 

Siūlo pritarti idėjai išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas

2019-01-18
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė ir pateikė viešai derinti Vyriausybės išvadą, kurios paprašė Ministrų kabinetas, siekdamas pateikti nuomonę dėl Seime registruotų projektų, kuriais siūloma leisti išplėsti ligoninių vaistinių funkcijas, kad jos galėtų užtikrinti sklandesnį gydymo procesą mūsų šalies pacientams.
 

Prie VVKT prisijungė Apsinuodijimų informacijos biuras

2019-01-07
Nuo šių metų sausio 1 d. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba turi naują skyrių – prie Tarnybos prisijungė Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremalių sveikatai situacijų centro Apsinuodijimų informacijos biuras.
 

Galimų įsigyti vaistų sąrašas bus atnaujinamas kartą per ketvirtį

2019-01-03
Lengvai sunegalavusiems ar tolokai nuo vaistinės gyvenantiems žmonėms nuo šiol įsigyti vaistų tapo kiek paprasčiau. Nuo vakar tam tikrais nereceptiniais vaistais galima prekiauti ne tik vaistinėse, bet ir kitose mažmeninės prekybos vietose, pavyzdžiui, prekybos centruose, parduotuvėse ar degalinėse.
 

Kvietimas į praktinį susitikimą „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“

2018-12-22
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VVKT) ir Nacionalinė vaistų verifikacijos organizacija (toliau – NVVO) maloniai kviečia dalyvauti praktiniame susitikime „Pasirengimas vaistų pakuočių saugumo priemonių įgyvendinimui Lietuvoje. Vaistinės / Gydymo įstaigos“.
 

Apie generinius vaistus. Mitai ir tikrovė

2018-12-18
Lietuvoje generiniai vaistai yra apipinti nepagrįstais mitais, sako Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. Pasak jos, metas atsikratyti abejonių ir vaistus vartoti racionaliau. Visgi, kas yra generikai, kiek jų suvartojama Lietuvoje ir kitose šalyse, kodėl jais ne visi pasitiki ir kodėl vertėtų – apie visa tai pokalbyje.
 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai jau artėja finišo tiesiosios link...

2018-11-28
Kaip jau rašėme praėjusiame „Farmacijos ir laiko“ numeryje, pirmąkart Lietuvoje surengti „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai sėkmingai juda finišo tiesiosios link. Jau žinomi rinkimų atrankos pirmojo etapo laimėtojai, o lapkričio pabaigoje tarptautinė komisija, įvertinusi pretendentų į aukščiausius apdovanojimus profesinę kvalifikaciją ir darbines bei asmenines savybes, nuspręs, kurie vaistininkai iškilmingame renginyje Kauno rotušėje gruodžio 14 dieną bus apdovanoti platininiu, auksiniu ir sidabriniu medaliais bei diplomais.
 

Farmacijos specialistų dėmesiui!

2018-11-26
Informuojame, kad pasikeitė LSMU Podiplominių studijų centro farmacijos specialistų studijų 2018 m. mokslinių - praktinių konferencijų šeštojo ciklo sesijos Vilniuje trukmė - ji truks tik vieną dieną, lapkričio 30- ąją. Visa informacija pateikiama žemiau.
 

Pradėjo kompensuoti daugiau naujų vaistų

2018-11-26
Kompensuojamųjų vaistų kainynas pasipildė naujais vaistais. Nuo šiol pacientams Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis bus apmokami 7 anksčiau nekompensuoti vaistai, o dar 3 medikamentai bus kompensuojami gydyti daugiau ligų. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, dauguma šių vaistų padės žmonėms kovoje su vėžiu.
 

LSMU mokslininkai kuria gydymo metodą vienai pikčiausių vėžio formų

2018-11-26
Svarbi naujiena: jau netrukus gali žymiai pagerėti agresyviausios smegenų naviko formos – glioblastomos – gydymas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) mokslininkai kuria naują gydymo metodiką, kuri priešvėžinius vaistus nukreiptų tiesiai į auglį. Taip padidėtų jo sunaikinimo tikimybė ir sumažėtų gydymo šalutinis poveikis.
 
 

Kodėl svarbu pranešti apie nepageidaujamas reakcijas į vaistą?

2018-11-20
Vaikai nėra maži suaugusieji. Ar žinote, kad kūdikiai vaistų gali gauti net nesirgdami, o dar nėštumo metu ar žįsdami krūtį, jei pastarųjų vartoja mama? Ar žinote, jog nepageidaujamos reakcijos į vaistą kartais pasireiškia ne iš karto, o po daugelio metų?
 

Vaistų rinkos dalyvių dėmesiui – informacija apie vaistų pakuočių apsaugos priemones

2018-11-15
Primename, jog nuo 2019 m. vasario 9 d. bus pradėtas taikyti Europos Komisijos deleguotasis Reglamentas (ES) 2016/161, kuriuo nustatomos išsamios apsaugos priemonių ant žmonėms skirtų vaistų pakuotės naudojimo taisyklės ir taip papildoma Europos Parlamento direktyva 2001/83/EB (toliau - Deleguotasis Reglamentas). Deleguotame Reglamente išsamiai išdėstyti reikalavimai vaistų pakuočių unikaliems identifikatoriams ir kaupykloms, reglamentuotos vaistų rinkos dalyvių pareigos bei nurodoma, kada ir kaip turėtų būti tikrinimas vaistų pakuočių unikalių identifikatorių autentiškumas ir kas tai turėtų atlikti.
 

Tyrimas: kokių vaistų pernai Lietuvoje prireikė labiausiai?

2018-11-08
Pernai Lietuvoje labiausiai reikėjo širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti skirtų kompensuojamųjų vaistų, rodo naujausias tyrimas. Pasak jį atlikusių Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų, tokius vaistus kasdien naudojo šeši iš dešimties visų Lietuvos gyventojų.
 

Kiek įtakos gydymuisi generiniais vaistais turi nocebo efektas?

2018-10-29
Efektyvus ar neturintis reikiamo gydomojo poveikio? Kokybiškas, nes brangus ar pigus originalo pakaitalas? Saugus vartoti ar sukeliantis daugiau nepageidaujamų reakcijų? Tai, ko gero, pagrindiniai teiginiai, kuriais, tarsi vinimis prie kryžiaus, paskutiniuoju metu yra kalami generiniai vaistai. Tyrimais įrodyta, kad gydymosi sėkmei labai didelę reikšmę turi du dalykai: specifinis tinkamai parinktų vaistų ar procedūrų veikimas į tam tikrą organą ar procesą, vykstantį organizme bei paciento lūkesčiai. Kai lūkesčiai yra teigiami, jų poveikis sveikatai vadinamas placebo efektu ir, atvirkščiai, kai tikimasi blogiausio, tuomet „gydyti“ pradeda nocebo efektas.
 

Kompensuojamieji vaistai: pasirinkimas didėja, priemokos – mažėja

2018-10-19
Šių metų spalio 17-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas. Į jį įrašytos dvi naujos veikliosios medžiagos, kurios pacientams iki tol apskritai nebuvo kompensuojamos ir vienas sudėtinis vaistas iš trijų veikliųjų medžiagų. Specialistai teigia, kad ir toliau vaistų prieinamumas pacientams gerėja bei mažėja pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.