Lietuvos naujienos

 

Archyvas

Natokinazės reikšmė lėtinių venų sutrikimų ir ligų profilaktikoje

2018-10-16
Lėtinės venų ligos pasireiškia apie 50 proc. asmenų. Lietuvoje šia liga serga apie 300 tūkst. žmonių, iš kurių 13 proc. liga yra gerokai pažengusi – sukėlusi kojų edemą, blauzdų odos pigmentaciją, poodžio uždegimus, lipodermatosklerozę, opas. Vieno tyrimo duomenimis, Lietuvoje veninės opos išsivystė 8 tūkst. žmonių, o 60–80 metų amžiaus grupėje opų dažnis buvo net 5 proc.
 

Sukčiai prisidengė SAM vardu

2018-10-15
Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą (VVKT) ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM) pasiekė pilietiškų asmenų skundai dėl aptiktos piktybiškai sukurtos interneto svetainės, kurioje reklamuojamas vienas konkretus produktas - kremas „Hondrocream“.
 

Išleistas naujas „Farmacijos ir laiko“ žurnalo numeris

2018-10-10
Informuojame, kad jau išleistas naujas žurnalo „Farmacija ir laikas“ numeris. Jame publikuojami straipsniai aktualiomis temomis - apie vaistų prieinamumo pacientams šiandienes galimybes; problemas, su kuriomis susiduria vaistininkai; kaip šios problemos sprendžiamos... Išskirtinis interviu su „Vaistininko užrašų“ tinklaraščio autoriumi, kuris, tiesa, kol kas norėjo likti inkognito... „Kitu kampu“ viešnia - Valstybinės ligonių kasos atstovė Irma Medžiaušaitė, o apie sveikatą ir jos saugojimą kalbamės su parlamentare, ekonomiste ir rašytoja, pretenduojančia tapti šalies Prezidente Aušra Maldeikiene. Su žurnalo turiniu galite susipažinti žemiau.
 

„Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai įsibėgėja... Siūlykite geriausiuosius!

2018-10-07
Kaip jau skelbėme, Tarptautinę vaistininko dieną, rugsėjo 25 – ąją, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija paskelbė pirmųjų Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.
 

Pirmieji Lietuvos vaistininkystės istorijoje „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimai!

2018-09-25
Šiandien, rugsėjo 25-ąją, minima Tarptautinė vaistininko diena. Šia proga Lietuvos sveikatos mokslų universiteto(LSMU) Farmacijos fakultetas kartu su farmacijos specialistams skirto žurnalo „Farmacija ir laikas“ redakcija skelbia „Lietuvos metų vaistininko“ rinkimų startą.
 

Aktyvioji kaunietė Joana Bartaškienė: „Šiandienė medicina daro stebuklus!“

2018-09-18
Daugkartinė Lietuvos gimnastikos čempionė, dėstytoja ir trenerė, aerobikos Lietuvoje pradininkė, o šiuo metu – Lietuvos moterų sporto asociacijos prezidentė, aerobikos klubo vadovė, lektorė ir visuomenės veikėja Joana Bartaškienė kalba trumpai ir aiškiai: jei mes patys savo sveikatos nesaugosime, ir gydytojai nepadės. Nors kartu pripažįsta, kad šiandienė medicina gali padaryti stebuklus...
 

Svarstys, kaip neleisti į rinką patekti falsifikuotiems vaistams

2018-09-12
Seimas po pateikimo pritarė ir toliau svarstys sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos pateiktus Farmacijos įstatymo pakeitimus, kuriais siūloma užkirsti kelią patekti į rinką falsifikuotiems vaistams.
 

Vaistų platinimo įmonių ir vaistinių dėmesiui!

2018-09-11
2018 m. rugsėjo 7 d. įsakymu Nr. (1.4)1A-1112 Tarnyba įpareigoja sustabdyti tiekimą rinkai ir patalpinti į karantiną vaistinius preparatus pakuotėmis italų ir prancūzų kalbomis, įsigytus iš Vokietijos vaistų platinimo įmonės Lunapharm Deutschland GmbH. Vaistinių preparatų pavadinimus rasite prie įsakymo pridedamame sąraše.
 

Kaip išsirinkti žuvies taukus ir kokiems žmonėms jie reikalingi?

2018-09-07
Atėjus rudeniui daugelis nori sustiprinti savo imunitetą, kad apsisaugotų nuo įvairių šaltojo sezono virusų ir bakterijų. Patarimų yra daug ir įvairių. Vieni pataria organizmą papildyti vitaminų C ir E atsargomis, kiti rekomenduoja nepamiršti beta karotino, cinko ir seleno, tačiau mokslininkai jau seniai įsitikino, kad vienas būtiniausių produktų žmogaus organizmui visą gyvenimą yra žuvų taukai. Jų nauda jau seniai neabejojama. Juos rekomenduojama pradėti vartoti jau pirmosiomis gyvenimo savaitėmis ir tęsti visą gyvenimą.
 

Natokinazės reikšmė lėtinių venų sutrikimų ir ligų profilaktikoje

2018-09-06
Lėtinės venų ligos pasireiškia apie 50 proc. asmenų. Lietuvoje šia liga serga apie 300 tūkst. žmonių, iš kurių 13 proc. liga yra gerokai pažengusi – sukėlusi kojų edemą, blauzdų odos pigmentaciją, poodžio uždegimus, lipodermatosklerozę, opas. Vieno tyrimo duomenimis, Lietuvoje veninės opos išsivystė 8 tūkst. žmonių, o 60–80 metų amžiaus grupėje opų dažnis buvo net 5 proc.
 

„Lietuvoje pasigendu farmacininkus ginančių organizacijų aktyvumo...“

2018-09-05
Iš Libano į Lietuvą 2000-aisiais studijuoti atvykęs Omar Haffar tada nė minties neturėjo, kad mūsų šalis jam taps antrąja tėvyne. Prabėgus 18 metų jis Lietuvoje jaučiasi lyg namuose. Tam priežasčių Omar turi daugiau nei reikia: ir gamta patinka, ir žmonės; ir daug draugų susirado, ir kolegos geranoriški... O turbūt svarbiausia – kad čia sutiko mylimą moterį, susituokė su ja ir jau augina ketvirtus metukus įpusėjusią dukrytę Andželiną... Vis dėlto apie senatvę Lietuvoje Omar negalvoja – kosmopolitiškoms pažiūroms prijaučiantis libanietis puoselėja svajonę su šeima išvykti gyventi ir dirbti į Jungtines Amerikos Valstijas...
 

Panevėžio TLK specialistas Zenonas Paulavičius: „Vaistinėse esu nelaukiamas...“

2018-08-31
Jaunatviškai atrodantis Panevėžio teritorinės ligonių kasos valdininkas Zenonas Paulavičius yra sukaupęs jau gana solidų darbo stažą. Ypač daug patirties jis turi farmacinės veiklos sferoje: kone tris dešimtmečius dirbo vaistinėje (apie dvidešimt metų vadovavo savo privačiai vaistinei), o pastaruosius septynerius metus, kaip pats juokauja, vaistinėse esąs nepageidaujamas... Nes Panevėžio teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriuje dirbančio Zenono pareigos – tikrinti, ar farmacijos specialistai tinkamai atlieka savo darbą, ar, išduodami vaistinius preparatus ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas medicinos pagalbos priemones, nepridaro pažeidimų, o kartu – ir nuostolių PSDF biudžetui... Kalbamės su Zenonu Paulavičiumi, kokie „likimo vingiai“ lėmė, kad jis pasirinko farmaciją, ir bandome išsiaiškinti, kodėl po kelių dešimtmečių aktyvios darbinės veiklos, supant išskirtinei vaistinės aurai, priėmė sprendimą atsisveikinti ne tik su savo įkurta ir išpuoselėta vaistine, bet ir apskritai su vaistininko profesija...
 

Apie prekybą maisto papildais ir jų notifikavimą

2018-08-29
Farmacijos specialistams skirtoje konferencijoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė – valstybinė maisto produktų inspektorė Rita Beliauskienė skaitė pranešimą apie prekybą maisto papildais ir jų notifikavimą.
 

Tobulinamos ir farmacininkų žinios apie cukrinį diabetą

2018-08-28
Penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose įvyko daug dėmesio iš farmacininkų sulaukusios podiplominio profesinio tobulinimo mokslinės praktinės konferencijos. Dėl nepaliaujamai augančio cukriniu diabetu (CD) sergančių žmonių skaičiaus ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje, konferencijų metu didelis dėmesys skirtas būtent cukriniam diabetui.
 

Urinal Express pH: šlapimo pūslės komfortui

2018-08-27
Dėl anatominių šlapimo takų ypatumų moterys apatinių šlapimo takų infekcijomis serga dažniau nei vyrai. Šlapimo pūslės, šlaplės uždegimas gali sąlygoti nemalonius, moterų gyvenimo kokybę bloginančius simptomus. Vienas labiausiai varginančių apatinių šlapimo takų simptomų – skausmingas, deginantis šlapinimasis. Naujas maisto papildas Urinal Express pH ne tik sugrąžina šlapimo pūslės komfortą, bet ir palaiko normalią šlapimo takų būklę. Tai užtikrina unikali šio preparato sudėtis: natrio, kalio citratas, citrinų rūgštis, koncentruotos spanguolių sultys bei kapotųjų beržų ekstraktas.
 

VLK: priemokos už vaistus sumažėjo perpus

2018-08-24
Liepos viduryje įsigaliojus naujajam Kompensuojamųjų vaistų kainynui ir padidinus vaistų kompensavimo lygius, pacientų išlaidos vaistų priemokoms jau pirmąjį pokyčių mėnesį sumažėjo beveik dvigubai – 1,8 karto. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai neabejoja, kad įvestos naujovės taps reikšminga finansine parama milijonui šalies pacientų.
 

Psichoterapeutas Olegas Lapinas: „Nereikia labai rimtai žiūrėti į pasaulį...“

2018-08-23
Jau kelis dešimtmečius psichoterapijos paslaugas teikiantis vilnietis gydytojas psichiatras psichoterapeutas, dėstytojas bei publicistas Olegas Lapinas įsitikinęs, kad net pačios sudėtingiausios problemos yra išsprendžiamos, tik niekada nereikia prarasti vilties ir... humoro jausmo. Esą išgyvenus neigiamus potyrius, neišvengiamai ateina metas, kai žmogus pradeda juoktis. O tai ir yra sveikos sielos ženklas. „Siela, kuri gali juoktis, jau yra pasveikusi!“ – tikina psichoterapeutas.
 

Inovatyvioji kosmetika: atradę NeoStrata, pergudrausite laiką!

2018-08-20
Vilniuje ir Kaune vyko amerikiečių dermatologijos specialistų sukurtos NeoStrata ir Exuviance seminarai. Šios dermatologinės kosmetikos priemonių bei pagrindinių veikliųjų medžiagų subtilybes odos specialistams atskleidė „Neostrata“ kompanijos viceprezidentė Leigh Ann Catlin ir vykdančioji direktorė Catherine Mueller.
 

Pagalba pažeistoms kepenims

2018-08-20
Kepenis saugančių, tausojančių ir stiprinančių medžiagų pasirinkimas nėra didelis. Plačiausiai vartojami, turintys ilgalaikės klinikinės praktikos patikrintus veiksmingumo įrodymus – tikrojo margainio (Silybum mariana) preparatai. Silimarinas yra svarbiausia veiklioji šio augalo sudėtyje esanti medžiaga, flavonoidas, pasižymintis įvairiapusiu (antioksidaciniu, antitoksiniu, hepatoprotekciniu ir kt.) veikimu. Neseniai rinkoje pasirodė preparatas Sileron – tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu. Jo kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 70 mg Silybum marianum (L.) Gaertn., fructus (margainių vaisių) rafinuoto ir standartizuoto sausojo ekstrakto (30:1), atitinkančio 35 mg silimarino, apskaičiuoto pagal silibiną.
 

Jūros vandens preparatai – viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomams lengvinti ir profilaktikai

2018-08-17
Jau prieš tūkstančius metų Ajurvedos medicina tikėjo, kad nosies plovimas druskingu vandeniu yra kasdienė ir būtina asmens higienos dalis. Išvalyti kvėpavimo takai padėjo žmogui geriau užuosti ir su šiuo vienu iš svarbių penkių pojūčių pagalba geriau pažinti jį supantį pasaulį. Šiais laikais nosies plovimas vis dar dažnai klaidingai painiojamas su jogos praktika bei alternatyviąja medicina, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad tai išties patikima ir efektyvi viršutinių kvėpavimo takų (VKT) ligų gydymo ir profilaktikos priemonė.
 

EVA: nedideli NDMA priemaišų kiekiai nustatyti veikliojoje medžiagoje valsartane, kurią gamina kitas gamintojas

2018-08-14
Tęsiama vaistų, kurių sudėtyje yra Kinijos gamintojo „Zhejiang Huahai Pharmaceuticals“ tiekiamos veikliosios medžiagos valsartano, peržiūra, kuri buvo pradėta 2018 m. liepos 5 d. remiantis Europos Komisijos prašymu, pagal Direktyvos 2001/83 / EB 31 straipsnį.
 

Medikamentinė pagalba veiksmingai gydyti erekcijos sutrikimus

2018-08-13
Seksualinis žmogaus aktyvumas yra nenuginčijamai svarbus jo gyvenimo kokybę lemiantis veiksnys. Emocinis prisirišimas, meilė poros gyvenime išreiškiama per intymumą, kaip galimybę žmonėms tapti dar labiau artimesniems, geriau vienas kitą pažinti. Šiam vyksmui labai svarbi tiek bendra žmogaus sveikatos būklė, tiek darnus lytinių organų funkcionavimas. Natūralu, kad žmogus, patiriantis tam tikrų seksualinės funkcijos sutrikimų, jaučia stiprų nerimą, nepasitikėjimą savo jėgomis, o pasitenkinimą gyvenimu aptemdo nesėkmės baimė, trukdanti užmegzti ar palaikyti santykius su partneriu.
 

LSMU Farmacijos fakultetas: kintančiam farmacijos sektoriui – naujos kartos specialistai!

2018-08-09
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Farmacijos fakultete sutelktas farmacijos mokslo žinių ir kompetencijos branduolys, sėkmingai bendradarbiauja studijos, mokslas ir verslas, todėl natūralu, kad čia ruošiami konkurencingi tarptautiniu lygiu farmacijos specialistai. Farmacijos fakulteto absolventai jau ne vienerius metus garsėja į sėkmingą karjerą nukreiptomis ir į šiuolaikinius specialybės poreikius orientuotomis kompetencijomis, atvirumu inovacijoms ir komandiniam darbui sveikatos priežiūros specialistų grupėse, todėl jie nuolat sulaukia didelio ir palankaus darbdavių dėmesio, puikių darbo pasiūlymų.
 

Vaistinių dėmesiui

2018-08-07
Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Tarnyba), atsižvelgdama į Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos pateiktą informaciją apie tai, kad vaistinės susiduria su sunkumais užsakant vaistinius preparatus iš didmeninio platinimo įmonių ir negali tinkamai vykdyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymo Nr. 112 „Dėl receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“, 105 ir 109 punktų reikalavimų:jei gyventojo kreipimosi metu vaistinėje nėra reikiamo vaistinio preparato, tačiau jį vaistinė turi teisę įsigyti ir jį turi bent vienas didmeninio platinimo licencijos turėtojas, farmacijos specialistas turi pasiūlyti šį vaistinį preparatą užsakyti; užsakyti vaistiniai preparatai miestuose turi būti pristatomi per 2 darbo dienas, miesteliuose ir kaimuose – per 4 darbo dienas nuo gyventojo kreipimosi į vaistinę dėl vaistinio preparato išdavimo.
 

EVA išvados dėl valsartano saugumo

2018-08-03
Europos vaistų agentūra (EVA) pateikė pirminio įvertinimo duomenis dėl galimo poveikio pacientų sveikatai, kurie vartojo vaistinius preparatus, turinčius veikliosios medžiagos valsartano, pagaminto kompanijoje „Zhejiang Huahai Pharmaceuticals“ Kinijoje. Šio gamintojo pagamintoje veikliojoje medžiagoje buvo rasta N-nitrosodimetylamino (NDMA) priemaišų.
 
1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   >>
 

© 2006 Visos teisės saugomos.